Zimowe ferie

      Brak komentarzy do Zimowe ferie

Od 18 stycznia do 22 stycznia odbywały się zimowe ferie szkolne. Jak co roku, przygotowano dla dzieci mnóstwo atrakcji. Jedną z głównych zajęć były warsztaty zimowe.

Pierwszym dniem warsztatów był poniedziałek. Przyszło zadziwiająco dużo dzieci. Nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji. Zaczęto zapisy dzieci. Zapisy zaczęto od wspólnego stworzenia regulaminu. Instruktorzy oraz dzieci wspólnymi siłami spisali regulamin, którego zobowiązali się przestrzegać. Każdy z uczestników musiał potwierdzić zgodę swoim własnoręcznym podpisem.

Tematem głównym zajęć były gwiezdne wojny, temat bezpośrednio związany ze znaną i lubianą serią filmów. Każda z grup dzieci miała za zadanie stworzyć własną drużynę, wymyślić jej nazwę, logo i zawołanie.

Następnie, we wtorek, dzieci wybrały się do kina na premierę nowego filmu z serii gwiezdnych wojen. Młodsze dzieci wybrały się na inny film, zatytułowany „Dobry Dinozaur”. Gdy dzieci wróciły z kina, zaczęły się zajęcia manualne. Dzieci zaczęły tworzyć sobie stroje kosmiczne. Do tego celu zastosowano papier, karton, klej, nożyczki i różne ozdoby.

Środa była dniem gier i zabaw. Zajęcia odbywały się w hali sportowej. Tam, chłopcy mieli okazję rozegrać międzygalaktyczny mecz piłki nożnej. Dziewczęta rozegrały turniej badmintona, w którym mogły przekonać się jak działa grawitacja.

W czwartek dzieci poszły na basen. Zanim zaczęła się zabawa w wodzie, pan ratownik przekazał dzieciom reguły zabawy na basenie. Po wysłuchaniu i akceptacji regulaminu, dzieci skierowały się do wodnych atrakcji. Dzieci starsze, umiejące pływać, mogły skorzystać z dużego basenu. Młodszym dzieciom bardziej spodobało się jacuzzi. Wodne zjeżdżalnie również były jednymi z najbardziej obleganych atrakcji w parku wodnym. Po zabawie w wodzie, ekipa dzieci skierowała się na obiad na fryty.

Piątek był dniem międzygalaktycznej podróży. Instruktorzy prezentowali prezentacje o układzie słonecznym, gwiazdach i ogólnej budowie kosmosu. Dzieci oglądały z zaciekawieniem każdą z przygotowanych prezentacji. Dzięki nim dowiedziały się jaka jest różnica między różnymi ciałami niebieskimi, oraz to, że nasza galaktyka nazywa się Droga Mleczna.

Pod koniec uczestnicy rozpoczęli poprawianie swoich międzygwiezdnych strojów kosmicznych. Dzieci ubrały się w stworzone przez siebie kostiumy i zaczęły wspólną zabawę.

Jeśli potrzebujesz świetnych ramek do tablic rejestracyjnych, zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *