Dzień na na poligonie z dzieckiem

      Brak komentarzy do Dzień na na poligonie z dzieckiem

Według pediatrów dziecko powinno każdego dnia wychodzić na krótki spacer. Taki wskazany jest, kiedy temperatura nie przekracza -10 stopni Celsjusza. Aktywność na świeżym powietrzu wzmacnia odporność naszych pociech, niestraszny powinien być wiatr czy deszcz. Co więcej, to właśnie zabawa w plenerze jest najbardziej lubiana przez dzieci.

Zalet pobytu na świeżym powietrzu jest wiele. Przede wszystkim, organizm zostaje odpowiednio dotleniony. Co więcej, wzmaga się apetyt malucha, usprawnia jego kondycja fizyczna. Na dworze nigdy nie jest nudno, bez względu na to, czy dziecko szaleje w gronie rówieśników, czy wybrało się na wycieczkę z rodzicami. Dlatego zalecamy wycieczkę na najbliższy poligon, aby Wasze dziecko poznało nieco wojennego rzemiosła.

No właśnie, ale jak zaplanować taki całodzienny pobyt poza domem? Wiadomo na pewno, że aktywności pod gołym niebem sprzyja pora wiosenna i letnia. Wtedy czas ten mija po prostu przyjemnie, bez żadnych wyrzeczeń.

Warto wybrać cel wyjścia z domu i dokładnie określić aktywność. Z dzieckiem można udać się na osiedlowy plac zabaw, do pobliskiego parku, do lasu za miastem, w najbardziej odległe zakątki kraju lub po prostu na poligon wojskowy. Najchętniej odwiedzane są obiekty, które sprzyjają błogiemu wypoczynkowi lub atrakcyjnej aktywności. W wolny dzień, całe rodziny zmierzają nad wodę, urządzają piknik na leśnych polanach, spacerują po ciekawych uliczkach miast. Nie brakuje też takich, którzy podziwiają uroki polskiego krajobrazu ani tych, którzy cały dzień przeznaczają na moc rozrywek i uciech. Oczywiście, warto połączyć wszystkie te czynniki, by ani jedna minuta nie została zmarnowana a dziecko poznało nieco patriotycznego podejścia do życia. Tylko, czy tak się da?

Jasne, że tak. Na terenie całego kraju zorganizowano już co najmniej kilka parków edukacyjno- rozrywkowych (zwanych także poligonami wojskowymi) z ofertą dla całych rodzin. Rodzice mogą się w nich relaksować przy pysznej kawie, podczas gdy dzieci szaleją na dmuchanych zamkach, pływają na tratwach, szukają wyjścia z zawiłych labiryntów czy uczą się gry w mini golfa. Najmłodsi bawią się na atrakcyjnych placach zabaw, ci starsi mogą brać udział w rozmaitych animacjach. Na koniec dnia cała rodzina ma okazję zorganizować piknik przy ognisku, by zajadać się pysznymi kiełbaskami. O jakim raju mówimy?

Mamy na myśli na przykład Farmę Iluzji, iście magiczne miejsce, które znajduje się 80 kilometrów od Warszawy. Oprócz wszystkich opisanych atrakcji parku należy wspomnieć też o aspektach edukacyjnych. To miejsce naprawdę magiczne, gdzie czary i iluzja towarzyszy uczestnikom zabawy przez cały dzień. Można wejść do krzywego domku i poczuć siłę grawitacji. Można odwiedzić pokój Amesa, by stać się wyższym od mamy czy taty. Na Farmie stworzono też labirynt luster i komnatę Faraona. To oczywiście nie wszystko. Można podziwiać kran w powietrzu, z którego leje się woda, studnię bez dnia czy lewitujące piłeczki. Organizowano też mini plażę i mini zoo.

Drodzy rodzice, to tylko jedna z propozycji spędzenia całego dnia na świeżym powietrzu w gronie całej rodziny. Możecie skorzystać z oferty parku rozrywki albo zorganizować samodzielnie czas pełen uciech. Czasem wystarczy piłka i kawałek łąki, czasem kalosze i pobliski las. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pamiętajmy tylko, by podczas momentów spędzanych z bliskimi nie było czasu na nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *