Czy Ukraińcy są dobrymi żołnierzami?

      1 komentarz do Czy Ukraińcy są dobrymi żołnierzami?

Sytuacja na Ukrainie nie jest stabilna, bo od kilku lat trwa tam konflikt zbrojny. Właśnie dlatego, ukraińscy żołnierze uczestniczą w kolejnych szkoleniach, by w razie zmasowanego ataku móc stanąć na wysokości zadania.

W ostatnim czasie, żołnierze z Ukrainy ćwiczyli z Polakami. Wszyscy brali udział w międzynarodowym kursie NATO. To podobno najważniejsze szkolenia, które pozwalają nawiązać nić porozumienia pomiędzy krajami w razie, gdyby Ukraina potrzebowała międzynarodowego wsparcia. Zdobywając nowe umiejętności i doświadczenie bojowe, współpracując z żołnierzami różnej narodowości, Ukraińcy mogli sprawdzić, czego mogą się spodziewać i jak powinna przebiegać sprawna współpraca. Takich szkoleń jest wiele i praktycznie we wszystkich uczestniczą Ukraińcy. To przecież oni muszą być bojowo nastawieni i wciąż trwać w gotowości obrony własnego kraju.

Sytuacja aktywnych żołnierzy na Ukrainie nie jest łatwa. Media donoszą, że niektórzy z nich są w czynnej służbie nawet 18 godzin bez żadnej przerwy. W związku z tym, wielu Ukraińców wzbrania się przed wyjazdem w region Donbasu. Właśnie tam trwa przecież zaogniony konflikt zbrojny z Rosjanami. Okazuje się, że wielu mężczyzn, którzy są jak najbardziej sprawni fizycznie i zdolni do wykonywania służby w obronie kraju, po prostu pakuje się i wyjeżdża do Polski. Wolą tutaj spokojnie pracować aniżeli walczyć w Donbasie i narażać się na śmierć.

Co ciekawe, armia w Kijowie nadal chce powiększać swoje szeregi. Zapowiedziano, że do wojska przystąpi kolejnych 100 000 ukraińskich żołnierzy. Przejdą oni wszelkie szkolenia mobilizacyjne i obronne. To one przygotują ich do należytej obrony Ukrainy.

Śmiało można potwierdzić, że Ukraińcy są naprawdę dobrymi żołnierzami. Szczególnie teraz, kiedy kładzie się ogromny nacisk na ich specjalistyczne szkolenie. W kraju trwa przecież konflikt zbrojny. Pamiętajmy jednak, że Ukraina jest podzielona i ta zachodnia raczej nie chce brać udziału w walkach w Donbasie. To zresztą właśnie z zachodniego okręgu wyjechało najwięcej mężczyzn. W oficjalnych dokumentach widnieją zapisy, że wyjechali oni do pracy sezonowej w rolnictwie albo budownictwie. Ich celem i miejscem osiedlania jest najczęściej Polska. To tutaj chcą pracować, zarabiać i żyć spokojnie. Praca w Polsce daje im ku temu odpowiednie możliwości. Zarobki wystarczają na dogodne życie i pomoc rodzinie, która pozostała na Ukrainie. Co ważne, trudna sytuacja życiowa niektórych Ukraińców, zmusiła ich do podjęcia decyzji o wyjeździe. Wojna w Donbasie zachwiała ukraińską gospodarką. Ludzie mają trudności z utrzymaniem czy znalezieniem zatrudnienia za godziwe wynagrodzenie. Mając na względzie komfort życia własnej rodziny a obronę kraju, niejeden dobry żołnierz rezygnuje z munduru i opuszcza ojczyznę.

Rząd Ukrainy chce zachęcić mężczyzn do pozostawania w kraju. Za czynną służbę przez jedną dobę, oferuje 1 000 hrywien, czyli aż 80% średniego, ukraińskiego wynagrodzenia. Ci zaś, którzy migają się od służby a są w wieku poborowym, otrzymują kary finansowe. Niektórym wydano też zakazy wyjazdu poza granice Ukrainy.

One thought on “Czy Ukraińcy są dobrymi żołnierzami?

  1. Lovie

    25 julio, 2007AnónimoMis mas sinceras fet20ilaciones&#8i3c; has hecho un trabajo estupendo!! Un programa indispensable Gracias en mi nombre por tu trabajo, ya podia haber mas desarrolladores de software como tu!Un saludo.  

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *