Akcja SMLW Krzesiny i 31 BLOT

      1 komentarz do Akcja SMLW Krzesiny i 31 BLOT

Dnia 25.11.2015 odbędzie się wspólna akcja 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Krzesiny oraz Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa Wojskowego. Obie te organizacje będą popularyzowały lotnictwo wojskowe wśród młodych ludzi. 

Wszystko odbędzie się w sobotę. Akcja odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu. Szkoła ochoczo zgodziła się na obecność żołnierzy, z powodu obchodzenia 40 urodzin istnienia. Organizacje na czas imprezy zajmą kilka sal w których rozstawione będą różnorodne wystawy popularyzujące lotnictwo i wojenne rzemiosło. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tym działaniom wzrośnie zaufanie do polskich żołnierzy i będą cieszyć się większym zaufaniem wśród młodszej części społeczeństwa.

Podczas pokazów zaprezentowany zostanie sprzęt do skoków spadochronowych, pokaz sprzętu medycznego oraz ratowniczego. Pokazane zostanie także uzbrojenie myśliwca F-16 Jastrząb. W jednej z sal rozstawiona będzie także wystawa modeli samolotów F-16 w ich oficjalnych polskich barwach.

Na zewnątrz, na szkolnym boisk boisku zaprezentowane będą pokazy strażackie z lania wody. Do tego każde dziecko będzie mogło własnymi siłami włączyć strażacką syrenę.

Nasi żołnierze są bardzo zaangażowani w swoją służbę i chcą promować wizerunek wojska wśród najmłodszych obywateli. Na wydarzenie pojedzie aż dziesięciu żołnierzy z 31 Bazy Lotnictwa, wszyscy w pełnym umundurowaniu oraz dodatkowo z mundurami polowymi.

Każdy, kto potrzebuje wskazówek dojazdu do Szkoły Podstawowej nr. 19 znajdzie je na portalu jakdojade.pl. Ewentualnie, zawsze można wziąć taksówkę i powiedzieć taksówkarzowi gdzie chcemy dojechać.

One thought on “Akcja SMLW Krzesiny i 31 BLOT

  1. Andrzej

    Świetny pomysł zwłaszcza w niespokojnych czasach. Zachęcajcie młodych bo jak nie wy to nikt tego nie zrobi a armia jest potrzebna.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *